Kartlı Geçiş Sisteminin Avantajları

Kartlı geçiş sisteminin en büyük avantajlarından biri tam güvenliği sağlıyor olmasıdır. İzinsiz girişlerin önüne geçilmesine yardımcı olduğu için herhangi bir kişi tarafından girilmesinin sakınca doğuracağı bölümler bu sistem sayesinde kısıtlandırılır.

Kartlı geçiş sistemi ile işletmeniz bir disiplin altında tutulur. Erişim kontrol sisteminin en önemli avantajlarından bir diğeri ise erişim aktivitesini belgeleme ve raporlama yeteneğinin olmasıdır. Orta ve geniş düzeyli sistemlerde kullanıcı tanımlı erişim aktivitesi raporlaması elde edilebilmektedir. Bu sayede yaşanan bir olaydan sonra kimin hangi kritik alanlarda bulunduğu çok daha kolay ve hızlı bir şekilde anlaşılabilmektedir.

Runitek erişim kontrol sistemi, işletme içinde güvenliği sağlamak amacı ile her personel ve departman için dolaşım yetkilerinin düzene girmesini sağlamaktadır. Her personele bir proximity kart verilerek EKS programı içinden personelin işletmedeki dolaşım yetkileri istenildiği gibi saat, zaman, bölüm ve departmana göre tanımlanmaktadır.

Personel bu kartı ilgili bölüme giriş ve çıkış yapmak istediği zaman cihaz ya da turnike üzerinde kullanır. Bu sayede hem güvenli hem de kontrollü geçişler sağlanır.Bir cevap yazın