Mifare Kart İle Geçiş Sistemleri

Mifare teknolojisinde kullanılan kartlar biçimlendirilebilir bir hafızaya sahip olarak tasarlanmıştır. Okuma ve yazma özelliğine sahip olan bu kartlarda çip ve anten plastik kartın içine gömülü şekilde konumlandırılmıştır. Kimlik doğrulaması ve gizliliğini korumak adına güvenlik algoritmasına sahiptir. Mifare taglar genel olarak kart şeklinde olmakla birlikte, uygulanan çözümdeki ihtiyaca göre anahtarlık, bilet, bileklik ve halka şeklinde de tasarlanabilmektedir. Maliyetlerinin düşük olması ve güvenilirlik seviyelerinin çok yüksek olması sayesinde erişim kontrolü, stadyum elektronik cüzdan, bilet, raylı taşıma, elektronik pasaport ve kurumsal kimlik kartlarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Bu kartların kullanımı çok pratiktir. Cüzdan ve çanta içinden dahi okunabilme özellikleri vardır. Çip kartın içine gömülü olduğu için asla sudan ve dış ortamlardan etkilenmez. Kriptolama algoritmaları sayesinde içersinde bulunan bilgiler sistem haricinde kötü niyetli kişiler tarafından asla kopyalanamaz. Kartta depolanan bilgilerde bozulma ve kayıp gibi sorunlar alsa yaşanmaz. Mifare kart teknolojisine sahip olan kartlar pasif oldukları için herhangi bir manyetik dalga yaymamaktadır. Mifare kartlar temassız bir şekilde okuma yapabilmektedir. Temassız kart teknolojisi olan mifare kartlarda okuma uzaklığı okuyucuya bağlı olmakla birlikte 5 ila 15 santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Bu kartların okuma hızı çok yüksektir. Bu özelliği sayesinde hız gerektiren birçok uygulamada mifare kartlar tercih edilmektedir. Mifare kart teknolojisinde birden fazla uygulama bir arada sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Mesela, bankacılıkta kullanılan bir kart otoyol geçişi sırasında kullanılan KGS sisteminde de bu kartlar gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Tüm bu avantajlar mifare kartların dünya genelinde hızla yaygınlaşmasına neden olan faktörler arasında yer almaktadır. Dünyada mifare kart kullanımı bir milyardan fazladır. Runitek markası ürün yelpazesindeki mifare kart okuyucuların üzerinde çalışan uygulamaları kendi geliştirir. Bu tutum proje geliştirme sırasında ihtiyaçlara çok daha esnek ve ölçeklenebilir çözümler üretmesine yardımcı olur. Runitek mifare akıllı kart sistemleri üzerinde geliştirmiş olduğu standart personel giriş çıkış kontrol çözümlerinin yanı sıra, özel projelere de cevap verir. Özellikle kredilendirme ya da puan kart uygulamalarında olduğu gibi kart üzerinde bilginin taşınmasının gerektiği durumlarda firmaya yönelik özel çözümler sunmaktayız. Bu tür ihtiyaçlarınız için Önder Zaman firmasının alanında uzman teknik ekibi ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır. Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan ve kredi kartı boyutlarında olan mifare kartların her iki yüzüne de termal baskı yapılabilir. Mifare kartları kopyalamak neredeyse imkansızdır. Bu kartlar sürtünmeden etkilenmez. Personel geçişlerinin seri ve sorunsuz bir şekilde sağlanmasını mümkün kılmaktadır. Mifare kartın illa ki kart okuyucuya fiziksel temas etmesine gerek yoktur. Mifare kartların etki alanı 0 ila 10 santimetre arasındadır. Mifare kartların cüzdandan, cepten ve çantadan rahat bir şekilde okutmasını yapabilirsiniz. Bu kartların maliyeti çok ucuzdur. Aynı zamanda her türlü işletme için cazip gelen bir karttır.

Mifare kartlar, içinde bulundurdukları akıllı çipler sayesinde gerekli olan tüm verileri tutar ve kart basımı esnasında bunu kart okuyucuya aktarır. Mifare kartları kullanmayı tercih ederek işletmenize olan tüm giriş ve çıkışları kontrol altında tutabilme şansına sahipsiniz. Mifare kart basımı Önder Zaman firması tarafından isteğiniz doğrultusunda yapılır ve en kısa sürede kaliteli kartlarımız tarafınıza teslim edilmektedir. Mifare kartların çalışma prensibi ve kartlı geçiş sistemi ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilmek için hemen bizi arayın ya da İstanbul Perpa İş Merkezi’nde bulunan ofisimizi ziyaret edin.Bir cevap yazın