Öğrenci Geçiş Kontrol Sistemi

Eğitim alanında son yapılan güncellemeler ile birlikte kıyafet serbest hale geldi. Bu karar ile beraber okullarda öğrenci giriş/çıkış kontrollerini denetim altına almak çok daha önemli bir hale geldi. Önder Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri engin iş tecrübesi ile birlikte okullar, dershaneler ve benzeri eğitim merkezleri için özel olarak geliştirdiği kaliteli kartlı, parmak izli ya da yüz tanımalı öğrenci geçiş kontrol ve yemekhane takip otomasyonları ile siz değerli müşterilere hizmet vermektedir.

Eğitim merkezlerinde kurulacak olan öğrenci giriş/çıkış kontrol alanını turnike sistemleri ile entegre edilerek eğitim yuvasını disiplin altına almak çok daha önemlidir. 3 kollu bel tipi, yarım ya da tam boy turnike donanımları ile birlikte öğrenci giriş ve çıkışlarında çok düzenli ve izlenebilir bir kontrol sağlamaktadır. Aynı zamanda turnike sistemleri dışarıya karşı caydırıcı bir güvenlik psikolojisi verdiği için olası tehlikelerinde önüne geçmektedir. Turnike sistemlerinde mekaniksel kalite çok önemli bir detaydır. Okullar günlük geçişlerin çok yüksek sayıda gerçekleştiği kurumlar olduğu için turnike sisteminin yoğun ve sert kullanıma çok daha fazla dayanıklı olması gerekir. Bu dayanıklılık otomasyonun çok daha sağlıklı bir şekilde işlemesi için Önder Zaman firması olarak çok önem verdiğimiz bir konudur. Geçiş kontrol otomasyonlarında öğrenci sayısı, genel kullanım ihtiyaçlarını çıkarma ve sistemin kurulacağı fiziksel alanın özellikleri sistem donanımını belirlemek için çok önemli faktörler olarak bilinmektedir. Bu faktörlerin analizine göre tecrübeli ekibimiz tarafından geçiş kontrol sisteminin kartlı, parmak izli ya da yüz tanımalı olup olmayacağına karar verilecektir. Özellikle ilköğretim ve liselerdeki öğrenci sayıları 500 ile 3500 arasında değişmektedir. Bu durumda eğer sistem doğru donanım ve yazılım ile kurgulanmaz ise giriş ve çıkışlarda tanıtım, tıkanma ve performans sorunları ortaya çıkacaktır. Burada kartlı sistemler okullar için en performanslı çözüm olarak görülmekle birlikte tek dezavantajı ise kartın taşınabilir olmasıdır. Kullanacağınız geçiş kontrol sistemi mifare kartlar ile birlikte kullanılır ise ileriki aşamalarda kantin alışverişi, yemekhane takip uygulamaları ya da kütüphane kimlik kartı geçişlerine cevap verebilen bir kampüs kart olarak projelendirilebilmektedir. Aynı zamanda parmak izi ya da yüz tanıma gibi biometrik tanıma terminallerinde uygun fiziksel şartlar sağlandığı zaman öğrenci geçiş kontrol sistemleri rahatlıkla kullanılabilir. Bu sistemlerde dikkatlerden kaçan en önemli nokta ise tercih edilen donanım kadar yazılım kalitesine de dikkat edilmesi gerektiğidir. Özellikle raporlamaların yapılacağı yazılım altyapısının yüksek sayıdaki dataların performanslı bir şekilde uzun vadeli olarak yönetebilecek kalitede olması gerekir. Runitek geçiş kontrol ve PDKS yazılımlarımız kurumsal ve teknolojik tasarımı ile yüksek miktarda dataları en güvenli şekilde yönetebilen bir özellik taşımaktadır. Ayrıca hızlı ve parametrik raporlamaları ile kullanım kolaylığı sağlayarak geniş kitlelerce başvurulan bir altyapıya sahip olma özelliğini taşımaktadır.

Aynı zamanda firmamızın kullandığı yazılımlar ile donanımlar %100 entegre bir yapıda çalıştığı için kontrol otomasyonlarımız sizlere yüksek performans sunacaktır. Mifare kart okuyucu modellerimizin tamamı %100 kaliteli ve güvenilirdir. Yüz tanımalı turnike geçiş, parmak izli turnike geçiş ve kartlı turnike geçiş kontrol otomasyonlarında firmamız için en önemli nokta sizlere uzun vadeli olarak hizmet edecek doğru çözümü uygulamaktır.Bir cevap yazın