Parmak İzi PDKS Sistemlerinde Ekonomik Çözümler

Personel maliyetleri, her işletmenin en önemli gider kalemlerindendir. Bu yüzden personel devam kontrol sistemleri günümüz firmalarının en önemli ihtiyaçlarından biridir. Artan rekabet şartları etkisiyle personel sayısı 5 olan da 5000 olan da bu sistemlere ihtiyaç duyar. PDKS sistemlerinin ilk amacı personellerin işe giriş ve çıkışlarını disipline etmektir.

PDKS otomasyonları genel olarak kartlı geçiş sistemleri ile yapılmaktadır. Firmamızın üretmiş olduğu kurumsal PDKS yazılımlarını, biyometrik parmak izi okuyucuları ile bütünleştirdik ve personellerin kendi aralarında kartı taşıma olayını ve sarf maliyetini ortadan kaldırdık. Parmak izli PDKS sistemi eğer uygun fiziksel şartlar sağlanırsa, gerçekten yüksek verimli bir otomasyondur. Parmak izinin temaslı bir sistem olması, parmak izi cihazı seçiminin de önemini arttırmaktadır. Çünkü temaslı bir sistemde parmak izi okuyucusunun çok daha fazla dayanıklı, güvenli ve birçok ortamda sorunsuz bir şekilde çalışması gerekmektedir. Bu yüzden Runitek parmak izi terminalleri, PDKS sisteminin devamlılığının aksamaması adına sizin için doğru bir tercih olacaktır. Runitek parmak izi cihazları oldukça kaliteli dizayn edilmiştir. Parmak izi okuyucu cihazlarımız ile PDKS programlarımızı tam entegre olarak çalıştırmaktayız. Bu sayede sistem bütünlüğünü eksiksiz olarak sağlıyoruz. İşletmenizin ihtiyacı doğrultusunda en uygun parmak izi cihazını seçtikten sonra, parmak izi terminalinin çalışma şartları bakımından en uygun yere montajını yapıyoruz. Parmak izli PDKS sistemlerinde verimlilik ve devamlılık açısından çalışanların hem sol hem de sağ elinden birden fazla parmağının kaydının yapılması gerekir. Parmak izli PDKS sistemleri şubeli yapıları olan işletmeler için çok avantajlı bir teknolojidir. Özellikle uzak şubelerindeki personel hareketlerinin kontrolünü yapmak işletmede sorunlar teşkil eder. Gözden uzak lokasyonlarda kartlı sistemlerin dezavantajını ortadan kaldırmak için biometrik sistemlere ihtiyaç duyulur. Parmak izi sistemi tamda bu noktada kartlı sistemlere göre hem kullanımı hem de adaptasyon sürecinin kısa olması sebebi ile en iyi alternatif olacaktır. PDKS sistemi yazılımlarımızla tek merkezden, şubelerdeki personellerinizin parmak izi kayıtları ve puantaj işlemlerini rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Giriş çıkış hareketleri anlık olarak merkez veritabanına aktarılır ve online PDKS raporlamaları alınır. Parmak izi kişiye özel, tek ve kopyalanamaz olduğu için güvenli geçişin gerekli olduğu alanlarda bu sistem büyük bir önem taşımaktadır. Runitek parmak izi sistemi ile personelinizin işletme giriş çıkışlarını her zaman kontrol altında tutabilir, aynı zamanda işletme içindeki yetkisiz dolaşımları da engellenmeyi başarabilirsiniz. Bu sistem size tam kontrol ve güvenlik sağlayacaktır.

Parmak izi geçiş sistemine tanıtılan personel o andan itibaren kendisine yetki verilen geçiş işlemlerini yapabilecektir. Daha sonra siz isteğinize göre tasarlamış olduğunuz günlük, haftalık ve aylık raporlardan faydalanabilme şansına sahipsiniz. Önder Zaman firma yetkilileri ile iletişime geçerek merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Teknik servis ekibimizde her zaman hizmetinizde olacaktır.Bir cevap yazın