Parmak İzli Turnike Sistemleri

Parmak izi geçiş sistemleri ile turnikelerin giriş çıkış kontrolü her an ellerinizde olacak. Parmak izi sistemlerinde parmak izi okuyucu ve turnikeleri birlikte rahat bir şekilde kullanabilmeniz mümkündür. Parmak izi okuyucuyla entegre edilmiş olan turnikeler vasıtası ile personelin veya yetkili kişilerin turnikelerden geçişlerini kontrol altında tutabilirsiniz. Önceden sisteme tanımlanmış olan kişiler parmak izi okuyucuya parmaklarını okutarak turnikeden geçiş izni alır. Tanımlanmamış kişilerin ise geçişi engellenmiş olur.

Turnike sistemlerini kullanarak güvenli ve kontrollü bir şekilde giriş-çıkış işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Parmak izli turnike sistemleri yetkisiz girişleri önlemede uygulanabilecek en kuvvetli çözümlerden biridir. Giriş–çıkış noktalarını kontrol etmek adına tercih edilen elektro-mekanik turnikeler ile biyometrik kişi tanımlayıcı yöntemlerinden biri olan parmak izi tanıma cihazlarının oluşturduğu birleşim çok güvenli bir sistemdir. Bir tarafta mekanik olarak kişi geçişini kontrol eden sistem diğer tarafta ise kopyalamaya ve yanıltmaya izin vermeyen kişinin kendisi olduğunu garanti ederek biyometrik parmak izi tanıma sistemine yer verir. Yetkisiz kişi girişlerini engelleyen parmak izli turnike sistemi özellikle fabrikaların girişlerinde personel devam kontrolünü sağlamak için kullanılabilecek en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Bunun yanı sıra eğitim kurumlarında, plaza ve holding girişlerinde de personel giriş-çıkış kontrolünü sağlamak için de kullanılabilir. Ayrıca yemekhane girişlerinde yenen yemek sayısının kontrolü için kullanılması da uygundur. Turnike sistemlerinde kullanılması tercih edilen parmak izi terminallerinin aynı zamanda kart kullanarak da çalışan modelleri vardır. Bu kart okuyucu entegrasyonlu cihazlar özellikle ziyaretçilerle ilgili birtakım sorunları çözmek için oldukça ideal bir çözümdür. Ziyaretçiler için parmak izi kaydetme süreci devamlı kullanım olmayacağı için gereksizdir. Ayrıca bu uygulama kişilere ters gelmektedir. Bu gibi durumlarda şirket çalışanlarını parmak izi ile tanımlamak, ziyaretçileri ise kart ile takip etmek en doğru çözüm olacaktır. Turnikeler için paslanmaz ve çelikten üretilen, aynı zamanda ihtiyaca göre belirleyeceğimiz değişik cihaz modellerimiz vardır.

Parmak izli turnike sistemleri iç ortam için tercih edilen cihazlardır. Kullanımda ortamdaki nem ve sıcaklığı mutlaka göz önünde bulundurmak gerekir. Özellikle parmak izi okuyucu terminaller yağmur ve sıcaklık gibi dış etkenlere karşı oldukça duyarlıdır. Dış ortamda kullanılması zorunlu ise o zaman özel olarak üretilen ve IP koruma sınıdı yüksek olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bu ürünler iç ortam cihazlarına göre biraz daha maliyetli olabilir. Parmak izli turnike sistemleri Runitek cihazları ile hemen tanışın.Bir cevap yazın