PDKS – Parmak İzi Okuyucu

Parmak İzi ; parmakların son eklemi ve uç kısmındaki kıvrımların meydana getirdiği izdir. İlmek, kemer ve helezonu andıran biçimlerde 3 şekilde bulunmaktadır. Herkesin bu belirtilen biçimlerden birine ait olduğu belirtilmektedir. Bu biçimler 30 tane ufak ayrıntıyla birbirinden ayrılır ve hiç kimsenin parmak izi bu ufak ayrıntılar sebebiyle benzerlik göstermemektedir. Bu özellik insan doğmadan önce genetik olarak oluşmaktadır ve ölene kadar değişmemektedir.

Bu nedenle Personel Takip Sistemini en iyi ve en doğru şekilde kullanmak isteyen tüm işletmeler için geliştirilmiştir.

Parmak İzi Personel Takip Sistemleri kişilere özel fiziksel özelliklerden faydalanarak kurgulanmaktadır. İris Tanıma Cihazı , Yüz Tanıma Cihazı , Ses Tanıma Cihazı gibi biyometrik sistemler gibi parmak izi cihazları da kişilere has kopyalanamayacak fiziki bir özelliktir.

Parmak İzi Personel Takip Sistemleri ; parmak izi okuyucu , ana bilgisayar ve yazılım programı aracılığıyla çalışmaktadır.

Yazılım programları aracılığıyla istenen her türlü raporlamayı hızlı ve doğru bir şekilde almak mümkündür.

Parmak İzi Personel Takip Sistemleri ile şirketlerin personel ihtiyacı , personel performans ölçümü , maliyetlerin incelenmesi vb. açısından son derece doğru , uygun ve kullanımı kolay bir sistemdir.

 Bir cevap yazın