PDKS Puantaj Nedir?

Puantaj sözcüğünü sözlük anlamı ile ifade etmek gerekirse; bir şeyin denetlendiğini ya da görüldüğünü belirtmek amacı ile işaretleme yani işaret koymadır. PDKS açılımı ise personel devam kontrol sistemleri ifadesi demektir.

İşletmelerin personel devam takip sistemlerinden beklentilerinin ilk sırasında ay sonunda maaş hesaplamasını kolaylaştırıyor olması gelir. Maaş hesaplamasında ihtiyaç duyulan şey, personelin çalışma toplamlarının yer aldığı puantaj bilgisidir. Personel devam kontrol sistemi PDKS yazılımı yardımı ile puantaj bilgisini oluşturmaktadır. Yazılım, puantaj bilgisini oluştururken veri toplama terminalinden gelen data bilgisini kullanmaktadır. Puantajın tam ve eksiksiz olabilmesi için gelen data bilgisinin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Bu durumu sağlayabilmek için ise sorunsuz bir veri iletim alt yapısı ve bilgisayar ile güvenli veri iletişim protokollerine sahip olan kaliteli bir okuyucu cihaza ihtiyaç duyacaksınız. Önder Zaman firması PDKS ile ilgili tüm bu gereksinimleri karşılayan Runitek PDKS cihazlarını sizlere sunmaktadır. PDKS yazılımı giriş-çıkış verilerini tanımlanan çizelgelere göre değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda ise kişilerin puantaj tablosu oluşturulur. Vardiyalı sistemlerde puantajın doğru hesaplanması çok daha zor bir işlem olduğunu bilinir. Yazılımın personelin çalıştığı vardiyayı tespit edipe doğru bir şekilde hesaplamasını yaparken en az kullanıcı personel müdahalesine gereksinim duyulması gerekir. Runitek PDKS yazılımı hatasız puantaj hesaplamasını yaparak müşterinin ihtiyacına göre maliyet avantajı sağlamaktadır.

 Puantaj Defteri Nedir?

Memur ve işçi gibi çalışanların işe giriş çıkışlarının tespit edilerek kazançlarının kaydedildiği defterdir. Runitek PDKS programı ile kişiye özel puantaj defteri hazırlanabilmektedir.

Sizde Önder Zaman firmasına gelerek PDKS avantajlarından yararlanın ve puantaj bilgilerini hesaplamak ile uğraşmak yerine kaliteli ve güvenilir Runitek PDKS programının keyfini çıkarın.Bir cevap yazın