Yüz Tanıma Güvenlik Sistemleri

Güvenilir ve doğru yüz tanıma sistemi birçok güvenlik uygulamaları için gerekli bir teknolojidir. Önder Zaman Kontrol ve Güvenlik Sistemleri yüz tanıma sistemi PDKS, erişim kontrol sistemi ve ziyaretçi kontrol sistemi için yüz ifadeleri türeten gelişmiş bir yüz tanıma ve izleme teknolojisi olan Runitek markasının cihazlarını kullanır.

Yüz tanıma sistemleri güvenlik sistemleri ile entegre olarak çalışabilmektedir. Ortamda bulunan yüz tanıma cihazı ile bölgeden geçiş yapanların yüzlerini kendilerine fark ettirmeden taranması sağlanır. Önceden sisteme kayıtlı olan kişi tespit edildiğinde ise cihaz uyarı verir. Yüz tanıma sistemini ziyaretçi yönetim sisteminde istenmeyen veya yetkisiz ziyaretçilerin bina girişlerinden geçişlerini engellemede kolaylıkla kullanabilirsiniz.  Bu teknolojik çözüm sayesinde binanın belli bir bölümünden ziyaretçinin kontrol edildiği ilkel güvenlik yöntemlerinden kaynaklanan eksikliklerin de üstesinden gelinmesini sağlar.

Ziyaretçi Yönetim Sisteminin Temel Prensibi Nedir?

Runitek ziyaretçi yönetim sistemi, kalem kağıt kullanılan güvenlik metodunun yerini alan yüz tanıma teknolojisini baz almaktadır. Bireyin yüz detaylarını tanımaya dayalı bir biyometrik sistem olarak karşımıza çıkar. Kişinin ilk ziyareti esnasında sistem yüz detaylarını titizlikle yakalar ve bilgisayarın veritabanında depolanmasını sağlar. Sonraki ziyarette ise sistem eski kayıtlı örnekler ile yeni çekilen yüz detaylarını eşleştirecektir. Eğer bu eşleşme doğrulanır ise kişinin geçişine izin verilir. Aksi halde kişinin geçişi engellenir.

Sistem Özellikleri Hakkında

Bu sistemi diğer mevcut güvenlik sistemlerinden çok daha eşsiz ve çok daha farklı kılan özellikler şu şekildedir:

  • Ziyaretçi yönetim sistemi güvenliği en kolay sağlayan en güvenilir yöntemdir.
  • Bu sistemin kolay bir kurulum prosedürü vardır.
  • Başkasının yerine kart basma sorununu ortadan tamamen kaldırır.
  • Elektronik data depolamasını desteklemektedir.
  • Klasik güvenlik yöntemlerine göre çok daha iyi ve çok daha etkili bir sistemdir.
  • Yasaklı kişilerin ziyareti durumunda sistem hemen uyarı verir.

Bu sistemin bakımı da oldukça kolaydır. Diğer klasik yöntemler gibi kağıt yığınları ile uğraşma derdini ortadan kaldıran sistem, aynı zamanda olası hilelerinde önüne geçmiş olur. Bütün bu avantajları ile yüz tanıma sistemi farklı bina ve farklı işletmeler için en etkili güvenlik sistemi olarak piyasada yer almaktadır.

 Bir cevap yazın