Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Runitek Yüz Tanıma Program Entegrasyonu ve Yazılımı

Runitek yüz tanıma cihazı, yüz eşleştirilmesini veri girdisi olarak kullandığı için her türlü sektöre ve firmaya göre özel olarak uyarlanabilme özelliğine sahiptir. Her firmanın sektörüne göre duyduğu ihtiyaçları karşılamak için firmamız tarafından yüz tanıma yazılımına modul eklenerek ya da var olan programlara entegre edilerek çeşitli çözümler sunarak %100 memnuniyeti sağlamayı başarıyoruz.

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Yüz tanıması yapılacak olan kişilerin yüzleri cihazdaki yüksek çözünürlüğe sahip kameralar ile sisteme kayıt edilmelidir. Kayıt edilen yüzler üzerinde sisteme ait algoritma sayesinde tanıma sürecini oluşturacak referans notlar belirlenecektir. Mesela burnun gözlere oranı, gözlerin birbirine oranı ve gözlerin çeneye oranı gibi bu noktalar referans olarak kabul edilebilir. Bu referans noktaları tıpkı parmak izi gibi hiçbir zaman değişmeyen noktalardır. Kaydı alınan ve referans noktaları belirlenen yüzler sisteme kayıt edildikten sonra tekrar yüz okutulduğu zaman 1 saniye gibi çok kısa bir süre içerisinde tanımlama işlemi gerçekleşmiş olur. Tanıması gerçekleşen kişiler sistem tarafından onaylanır ve tanıma süreci tamamlanır.

Kontrollü geçişin gerekli olduğu bankalar, hastaneler, plazalar, kamu kuruluşları, üniversiteler, otoparklar, ofisler ve daha birçok alanda keşif, montaj ve teknik servis hizmetlerini sunduğumuz kartlı ve parmak izli geçiş sistemleri, personel takip sistemleri, turnike ve bariyer sistemleri sayesinde hem kontrollü hem de güvenli geçişi sağlayabileceksiniz. Önder Zaman firması olarak ürettiğimiz tüm çözümlerdeki en önemli amacımız, kartlı sistemler olsun biometrik sistemler olsun bu iki farklı altyapının tüm avantajlarını kullanabilecek esneklikte bir cihaz kullanımını gerçekleştirmektir. Bu neden ile Runitek hem yazılım hem de donanımsal olarak müşteri taleplerine tam teşekküllü bir şekilde karşılık verdiği için firmamızın bir numaralı yüz tanıma cihazı markasıdır.

 Bir cevap yazın