Yüz Tanıma Sistemlerinin Kullanım Alanları

Yüz tanıma sistemleri ağırlıklı olarak aşağıdaki sistemlerde kullanılır.

Öğrenci Takip Sistemi: Öğrencilerin devamsızlık, devam ve yoklamalarının daha kolay yapılarak geç gelmeleri ya da erken çıkmaları veya gelmemeleri durumlarının dijital ortamda yapılmasında kullanılmaktadır.

Erişim Kontrol–Geçiş Kontrol (EKS): Turnike, bariyer ve kapı sistemlerine bağlanarak yetkili kişilerin geçişini sağlamada kullanılmaktadır.

Yemekhane Kontrol Sistemi: İşletmedeki yemekhanenizde izinli personellerinizin, belirlenen miktarda ve izin verilen zamanlarda yemek hakkı verilmesini sağlamak, aynı zamanda yemek tüketimi ile ilgili çeşitli raporların alınması amacı ile sıklıkla kullanılır.

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS): Personelin giriş çıkış saatlerinin takip edilmesi ve buna bağlı olarak puantaj hesaplamalarının yapılması, aynı zamanda işçilik ücretlerinin belirlenmesinde kullanılmaktadır.

Üye Takip Sistemi: Üyelik sistemi ile çalışan yerlerde üyeliği devam eden kişilerin geçişleri ve alışverişlerinin daha kolay bir şekilde takip edilmesi, üyeliği bitmiş kişilerin ise ayırt edilerek tesisleri kullanımının durdurulması için kullanılmaktadır.

Yüz tanıma sisteminin birçok avantajı vardır. En büyük avantajı ise sizin için tam güvenliği sağlıyor olmasıdır.Bir cevap yazın